Wiara w kobiecość… czyli właściwie w co? i co ja tutaj robię…

Niedziela 19 września. Pamiętna data. To znaczy dopiero stanie się pamiętna. I może tylko dla mnie… Bo oto piszę swój pierwszy tekst dla kogoś, już nie tylko dla mnie.

Jest we mnie mnóstwo emocji, serce bije jak oszalałe. Jak zacząć? O czym napisać?

Dzwonię do Anetty i pytam ją o to. O czym ma być pierwszy wpis na NASZEJ STRONIE ? Jej odpowiedź jest dokładnie taka, jaką chciałam usłyszeć : „Pisz o tym, co podpowiada Ci intuicja!”

Jak ona to robi? Zawsze wie, co odpowiedzieć…Ale akurat o tej niezwykłej zdolności równie niezwykłej kobiety będzie innym razem…

Intuicja. Cecha czy umiejętność przypisywana właśnie kobietom. Kobieca cecha. Bo są cechy kobiece i męskie. Jest pewien podział na to co jest dla kobiet, co dla mężczyzn. A nawet co dla dziewczynek a co dla chłopców. Lalka dla dziewczynki, bo kiedyś zostanie matką, i to taki substytut dziecka. W rzeczywistości dzieci są o wiele bardziej wymagające niż lalki, ale tego już nas nie uczą…Autko dla chłopca, bo kiedyś będzie kierowcą, tym który prowadzi auto lepiej od kobiety ( szczególnie blond) a już na pewno lepiej parkuje tyłem…Dziewczynka ma być grzeczna, miła, skromna. I ładna. „ O, jaka śliczna i grzeczna dziewczynka!” „ O, jaki mądry i odważny chłopiec!” Znacie to skądś? To SCHEMATY, w które jesteśmy wtłaczani od dziecka.

Kobiety funkcjonują w bardzo wielu schematach . Czasem przez całe życie nie udaje im się z nich wyjść. Schemat córki, żony, matki, kochanki…jest ich wiele. Są społecznie akceptowane, bo funkcjonują latami. Właściwie przez wieki, stulecia, tysiąclecia. Czasem jesteśmy w nie „wkładane” a czasem same w nie wchodzimy. I nie potrafimy z nich wyjść. Czasami nie chcemy, bo boimy się tego co poza takim schematem. Czy się odnajdę?

Czy przy tym wszystkim słowa „Wiara w kobiecość” nie brzmią banalnie? Nie. Nie dla mnie. Nie dla Nas. Ja wierzę w kobiety. Wierze w ich siłę i piękno. Kocham ich różnorodność, to że każda jest inna. Kocham w nich siłę, dzięki której potrafią się łączyć i tworzyć rzeczy niesamowite! Potrafią się wspierać i wzajemnie sobie pomaga.

Właśnie dlatego, że znają się, że wszystkie choć tak różne, jesteśmy tak naprawdę takie same! To SIOSTRZEŃSTWO! Tak, jest braterstwo, to i jest siostrzeństwo.

W siostrzeństwie siła. W kobiecości siła! I nie zrozumcie mnie tutaj źle- że jestem przeciw mężczyznom. Nie jestem. Kocham mężczyzn. Nie jestem przeciw nim. Ja jestem za kobietami. Jestem za ludźmi. Ja kocham drugiego człowieka. Jednak uważam, że to kobietom należy się teraz więcej uwagi, teraz ich czas! Wszak przez tak długo byłyśmy w tyle. Za mężczyznami.

I to nie jest żaden mój wymysł, to historia.

Nasz projekt „WIARA W KOBIECOŚĆ” oraz warsztaty „KOBIETA JEST CUDEM” powstały właśnie z tej potrzeby. Chcemy stworzyć realną przestrzeń dla kobiet . Przestrzeń , w której swoje miejsce znajdzie KAŻDA KOBIETA. Bez względu na przekonania, wiarę czy wiek. Bez względu na to co robi, jak wygląda. Tutaj nikt nikogo nie ocenia. Tutaj nie ma ideału, do którego musisz dąży

Nie ma szablonu, nie ma schematu. Tutaj możesz być sobą.

Może dzięki temu, co robimy dopiero odnajdziesz prawdziwą siebie. Chcemy pomóc Ci nauczyć się bardzo ważnej rzeczy- SAMOAKCEPTACJI. Tego, abyś nauczyła doceniać się sama, aby poczucie twojej wartości było silne i mocne! Bo jesteś tego warta. Bo jesteś cudem. Może nikt nigdy Ci tego nie powiedział. Może sama w to nie wierzysz. Ale tak jest. Każda z nas jest cudowna!

Nie dajemy ci gotowej recepty na to jak taki stan osiągnąć. Chyba nawet taka gotowa recepta na pokochanie samego siebie nie istnieje… Ale z Nami, z innymi wspaniałymi kobietami będzie łatwiej! Na zmianę nigdy nie jest za późno.

Kobiecość to złożona sprawa, ale czy ktoś powiedział, że będzie łatwo? Wierzę, że to się uda! Wierzę w kobiety. Wiem, że są wspaniałe. Mądre. Piękne. Pełne pasji. Utalentowane. Pełne siły.   Kto da radę jak nie MY ?! Jesteśmy takie same, choć tak różne. I w tym tkwi nasza siła. To jest odpowiedź na moje pytanie- „Co ja tutaj robię?” Jestem. Chcę TU być

Napisanie tego tekstu nie było dla mnie łatwe. No bo jak w kilku słowach opisać tak szeroki temat? Kobiety, kobiecość i jeszcze wiara w to wszystko…

Leave a Reply